Menu

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

Wylot 10 listopada 2020r. - do ustalenia

MEKSYK- GUADALUPE– TEOTIHUACAN- ZOCALO-SANTIAGO DE QUERETARO-SAN MIGUEL-GUANAJUATO-PUEBLO-TONANTZINTLA-GROT CACAHUAMILPA-TAXCO-ACAPULCO-MEKSYK

1. DZIEŃ 4,00 Msza Święta dla uczestników pielgrzymki w Kaplicy w hali odlotów lotniska Okęcie. 4,35 początek odprawy, 6,35 wylot do Paryża. 9,10 lądowanie , przesiadka na samolot do Meksyku i wylot o godzinie 11.30. 16,55 przylot do Meksyku, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

2. DZIEŃ Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, zwiedzanie największego sanktuarium maryjnego na świecie. Spacer po Ogrodach Gwadalupańskich z wizytą we wszystkich kościołach znajdujących się na ich terenie (Nowa Bazylika, Stara Bazylika, Kaplica Indian itp. )
Msza w jednej z kaplic i czas wolny. Po południu zwiedzanie piramid TEOTIHUACAN: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja pod piramidami, powrót na nocleg do Miasta Meksyk.

3. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości po kulturze Azteków - Templo Mayor, wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery . Przejazd do Muzeum Antropologii i Historii na zapoznanie się z historią mieszkających na terenie Meksyku kultur przed hiszpańskich. Następnie wizyta w dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. „Pływające ogrody”. Rejs gondolami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

4. DZIEŃ Śniadanie. Wyjazd ze stolicy do miasta SANTIAGO DE QUERETARO. City tour po Centrum Historycznym, znajdującym sie na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO: Plac Broni, Palac Gubernatora, kościół i klasztor Świętego Krzyża. Zwiedzanie uroczego miasta SAN MIGUEL w stanie Guanajuato z pięknym kościołem neogotyckim. Kolacja i nocleg w Guanajuato.

5. DZIEŃ Śniadanie w hotelu. City tour po Centrum Historycznym miasta GUANAJUATO: Teatr Juarez, Uniwersytet, Bazylika, Alhondiga , Zaułek Pocałunku, targ Hidalgo. Wizyta z dreszczykiem w Muzeum Mumii, gdzie znajduje się najmniejsza mumia świata! Czas wolny w centrum na zakup pamiątek i spacery po kolorowych uliczkach. Powrót do Miasta Meksyk na kolacje i nocleg

6. DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta PUEBLa. Po drodze wizyta w „magicznej wiosce" Cholula gdzie znajduje się ogromna piramida na której Hiszpanie wybudowali kościół Matki Bożej Wspomożycielki. Czas wolny na wejście na piramidę i wizytę w lokalnych sklepikach z rękodziełem. Następnie przejazd do TONANTZINTLA gdzie odwiedzimy mały kościółek w którym Indianie dostali wolną rękę na wykonanie zdobień. Kościół jest przykładem mocno zakorzenionego synkretyzmu który występuje na terenie całego kraju. Po południu przejazd do Puebla. Spacer po mieście podczas którego odwiedzimy Katedrę, Zocalo, Słodką uliczkę, rynek z pamiątkami Parian. Msza w kościele św. Dominika. Kolacja i nocleg w Puebla.

7. DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do GROT CACAHUAMILPA, nazywanych najpiękniejszymi w tej części kontynentu. Podziwianie formacji skalnych podczas 90 minutowego spaceru.
Około południa przejazd do niezwykle uroczego miasta TAXCO słynącego nie tylko z wydobycia srebra ale także z niezliczonej ilości warsztatów jubilerskich. Czas wolny na zakupy i spacer po krętych uliczkach. Msza w kościele św. Pryski w centrum. Kolacja i nocleg w Taxco.

8. DZIEŃ Po śniadaniu dłuższy przejazd do ACAPULCO. W porze obiadowej zameldowanie i czas wolny na plażowanie. All INCLUSIVE.

9. DZIEŃ Pobyt w hotelu w Acapulco, relaks i wypoczynek na plaży. ALL INCLUSIVE. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

10. DZIEŃ Pobyt w hotelu w Acapulco, relaks i wypoczynek na plaży. ALL INCLUSIVE. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

11. DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze obiad w przepięknej Hacjendzie Vista Hermosa. Przejazd na lotnisko, odprawa i 21,55 wylot do kraju.

12. DZIEŃ około 15.10 lądowanie na lotnisku w Paryżu. Wylot do Warszawy o godzinie 21,25. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godzinie 23,25. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 4000 PLN + 1000 USD
przy liczbie 40 uczestników

I rata – 1000 zł (przy zapisach)

II rata – 2000 zł (do 30 marca 2020 r.)

III rata – 1000 zł (do 30 maja 2020 r.)

IV rata – 500 USD (do 30 lipca 2020 r. - gotówką)

V rata – 500 USD (do 30 września 2020 r. - gotówką)

VI rata – 320 USD (do 30 października 2020 r. - gotówką)

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelach; opiekę przewodnika polskojęzycznego podczas całego pobytu; transport klimatyzowanym autokarem;. śniadania i obiadokolacje; pobyt all inclusive w Acapulco; zestawy słuchawkowe Tour-Guide; ubezpieczenie TuiR ERGO; składka na TFG.
Cena nie zawiera: napiwku dla kierowcy/ przewodnika, bilety wstępu wg programu (320 USD osoba obligatoryjnie); wydatków na lokalne pamiątki; napojów do kolacji; transportu na lotnisko w Warszawie, opłaty za filmowanie kamerą na strefach archeologicznych.


Opieka duszpasterska, każdego dnia Msza Święta.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Wszelkie informacje i zapisy: ks. Mariusz Szulc – 502 957 729.

Wpłaty w PLN: (w tytule imię i nazwisko i PESEL)

36 1020 3802 0000 1302 0077 4356 PKO BP