Menu

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDUGORJE

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDUGORJE

12.04. - 19.04.2023 r. 

MEDUGORJE – DUBROVNIK – MOSTAR – TIHAJLINA – VEPRIĆ - SPLIT

PROGRAM:

1. DZIEŃ 12.04. Środa: Wyjazd w godzinach nocnych(porannych), przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ 13.04. Czwartek: Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie wyjazd w dalszą drogę. Przejazd do Medugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

3. DZIEŃ 14.04. Piątek: Śniadanie, Msza Święta. Przejazd na miejsce objawień – Podbrdo, wejście na górę. Spacer po Medugorje, zapoznanie z Sanktuarium - kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. W miarę możliwości spotkanie we wspólnocie CENACOLO. Obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

4. DZIEŃ 15.04. Sobota: Śniadanie Droga Krzyżowa na górze Kriżevac. Wyjazd do MOSTARU, Msza Święta w klasztorze franciszkańskim, następnie zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk - ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

5. DZIEŃ 16.04. Niedziela: Wczesne śniadanie i wyjazd do DUBROVNIKA - pobyt w najpiękniejszym mieście na Adriatykiem. Msza Święta, następnie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Stradun, Katedra, Stary Port, Studnia Onufrego, czas wolny, rejs statkiem wokół murów obronnych miasta dla chętnych płatne dodatkowo(ok. 15eur). W drodze powrotnej w miarę możliwości przerwa na kąpiel i relaks na plaży. Powrót do Medugorje w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ 17.04. Poniedziałek: Przejazd do Tihajliny, wizyta w kościele parafialnym, modlitwa przy figurze Matki Bożej. W drodze powrotnej krótka wizyta na wodospadach Kocusa. Powrót do Medugorje, czas wolny, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

7. DZIEŃ 18.04. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Msza Święta w Sanktuarium VEPRIĆ – chorwackie Lourdes. Przejazd do SPLITU zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ 19.04. Środa: - Śniadanie, Msza Święta, wykwaterowanie, przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy do Polski. W czasie jazdy krótkie postoje na toaletę i posiłki we własnym zakresie. Możliwość zorganizowania wspólnego obiadu za dodatkową opłatą. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 900 zł + 365euro

CENA ZAWIERA: transport klimatyzowanym autokarem – DVD, barek; 2 noclegi w hotelach tranzytowych; 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje; 7 śniadań i obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej; w zwiedzanych miastach opiekę lokalnego przewodnika; opiekę licencjonowanego pilota; opłaty drogowe; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy; podatek VAT.

UWAGA: Dodatkowo 100euro płatne na miejscu w Bośni na wydatki związane z realizacją programu.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp. 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu z przyczyn niezależnych. 

Koszt całkowity: 900 zł + 465 euro

WPŁATY:

  • Przy rezerwacji miejsca 900 zł
  • do 28.02.2023 : 465 euro

Wpłaty PLN na nr konta: 36 1020 3802 0000 1302 0077 4356 PKO BP (w tytule imię nazwisko i nr telefonu)

Zapisy: ks. Mariusz Szulc – 502 957 729.