Menu

PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

06.07. – 14.07.2023

PROGRAM:
1. DZIEŃ: 06.07. Czwartek – 15,00 spotkanie na lotnisku, Msza Święta, odprawa biletowo bagażowa. 18,15 Wylot do Aten. Lądowanie w Grecji o godzinie 21,45. Przejazd do hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ: 07.07. Piątek – śniadanie, zwiedzanie, z przewodnikiem Aten. Objazd miasta – Plac Konstytucji, Parlament, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Zwiedzanie antycznych budowli na Akropolu – Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na którym św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Przejazd na Półwysep Peloponez, po drodze postój przy Kanale Korynckim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
3. DZIEŃ: 08.07. Sobota: Śniadanie, kąpiel, relax i wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ: 09.07. Niedziela: Śniadanie, kąpiel, relax i wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Możliwa wycieczka fakultatywna – do uzgodnienia.
5. DZIEŃ: 10.07. Poniedziałek: Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf. Jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy kto chciał poznać swoja przyszłość udawał się do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczna oraz obecność jednego z siedmiu czakramów. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycka świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd do Osios Loukas: klasztor błogosławionego Łukasza (XI-XII w. – jeden z najlepiej zachowanych klasztorów
w Grecji). Dalszy przejazd do Kalambaki na obiadokolację i nocleg.
6. DZIEŃ: 11.07. Wtorek: Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie słynnych Meteorów – zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami. Przejazd do Verii (starożytna Berea), miejsce upamiętniające pobyt Św. Pawła. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Thessalonik. Obiadokolacja i nocleg.
7. DZIEŃ: 12.07. Środa: Po śniadaniu zwiedzanie Thessalonik: Biała Wieża, Kościół Św. Dimitirosa. Przejazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji, następnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie). W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim – św. Lidię. Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
8. DZIEŃ: 13.07. Czwartek: Po śniadaniu wyjazd na południe. Przejazd przez Dolinę Tembi i postój przy sanktuarium Św. Paraskiewi – patronki osób niewidomych i niedowidzących. Następnie kierujemy się dalej na południe. Postój w Termopilach – pomnik Spartan. Przyjazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Wieczorny spacer po Place – niegdyś dzielnicy rzemieślniczej a dzisiaj rozrywkowo – handlowej, nad która króluje podświetlony nocą Akropol. Obiadokolacja i nocleg w Atenach.
9. DZIEŃ: 14.07. Piątek: Śniadanie, transfer na lotnisko. Odprawa biletowo bagażowa, 15,55 wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godzinie 17,25. Zakończenie pielgrzymki.
 

CENA: 500zł + 635eur +200 euro*

 

Do Ceny doliczamy koszt zakupu biletów 345 euro - Wpłaty gotówką lub na numer konta: 57102013320000180208112148  (Konto euro)

Dodatkowy transfer na lotnisko 150 zł


Cena zawiera: transport w Grecji komfortowym autokarem: 8 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami; 8 śniadań i obiadokolacji; opiekę licencjonowanego pilota; opiekę przewodników lokalnych; opłaty drogowe, autostradowe, ubezpieczenie KL i NNW; składkę na TFG i TFP; podatek VAT.

* euro płatne na miejscu pilotowi na pokrycie kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat lokalnych, napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek systemu tour audio guide.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.
Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu z przyczyn niezależnych.

Podana cena jest wartością orientacyjną, może ulec zmianie ze względu na drastyczną inflację, wzrost cen paliwa, podwyższenie cen świadczeń i usług przez kontrahentów. 

WPŁATY:

  • Przy rezerwacji miejsca 500 zł
  • do 31.12.2022 – koszt biletu
  • do 31.05.2023 – 835 euro

Wpłaty PLN na nr konta: 36 1020 3802 0000 1302 0077 4356 PKO BP (w tytule imię nazwisko i nr telefonu)

 

Zapisy: ks. Mariusz Szulc – 502 957 729.